Pribeh brandu
Tvořme spolu

Na úpatí bohyně

Ženy. Věčné konkurentky. Rivalky. Nebo kamarádky? Opravdové ženské propojení je těžké najít a může za to naše vlastní nastavení, které si neseme v sobě právě my, ženy.

Princezny a královny

Všechny chceme být odmala pro muže jejich princeznami. V dospívání se naše princeznovské snění překlopí do touhy dravější, kdy usilujeme o  to být přímo bohyněmi. Femmes fatales. Jen výjimečně dojdeme do fáze poslední – do svého ženského naplnění, abychom se staly vyrovnané a sebe-vědomé, naplněné a úplně normální ženy. Věk přitom není žádným měřítkem, ani zárukou tohoto vnitřního probuzení. Naopak, mnohdy nám v přijetí naší ženskosti brání.

…hlavně nepolíbit! 

Pojďme zavzpomínat… Na své první prozření. To jsme byly princeznami. Byly jsme omamné, vonící mládím, svěžestí, čistotou a nevinností. S velkýma žasnoucíma očima, nepolíbeny skutečností, že nemůžeme být celý život holčičkami. Bylo to krásné období…. Pohádkové. No jo, jenže v nich se nepíše, co pak s námi. Když je drak zahuben, růže zbaveny trní, princezna probuzena a další nepřítel už na blízku není. Přesně tak, nestěžujte si. Princezny jsou vhodné leda tak pro prince, nezralé kluky ve stříbřitém brnění. Do života žádná není. Konec snění.

Trofeje a poháry

Bohyně, ty jsou poněkud vyšší level ženského dozrávání. Jenže je jich celé symfonické těleso, napříč všemi kulturami i náboženskými tradicemi. A coby cenný artefakt mužovy sebehodnoty je proto každá vždy ulovena, převálcována, pokořena…  Zařazena do sbírky. A pak už milý hrdina honem vítězně táhne za jinou trofejí. Za další bohyní sexu, vitality, krásy… (doplňte podle vlastního sebepojetí, milé ženy). Hledá jinou kořist. Která si o sobě také myslí, že je bohyní krásy, vitality, sexu… A že muže doplní. Co víc, má pocit, že je nejlepší. Že nesnese srovnání. Jaký omyl! Každá žena je v něčem úžasná. Jen to o sobě navzájem nevědí. Muži zkrátka ženy líp vidí. 

Ženské kruhy bezpečí

Ten věčný řetězec křivd a ublížení můžeš i ty změnit. Musíš jen chtít. Chtít být sama sobě svou nejlepší přítelkyní. Pak pro tebe nebude nikdy žádná další žena sokyní. Budeš mít pro ostatní stejné porozumění. Zmizí závist a z nekonečných linií žen, které se vzájemně zrazují, vznikne silné spojenectví. To dá dnešním vztahům naději na rovnost, upřímnost a porozumění, které nám všem tolik chybí.